Maxion İnci Jant Grubu İhracat Başarı Ödülü Aldı

0
53

Maxion İnci Jant Grubu Manisa’da ürettiği jantlarla dünya devlerine ihracat yapıyor!

Tüm ekonomi uzmanlarının hemfikir olduğu bir konu varki, yerli üretim her anlamda özgür ve güçlü olmanın yolunu açıyor. Bu nedenle ithal eden değil ihrac eden olmak çok önemli. Otomotiv sektöründe ülkemizi güçlü bir üretim kapasitesiyle temsil eden Maxion İnci Jant Grubu, 2016 yılında İhracat başarı Ödülü aldı. Yüksek sayıda ve kaliteli üretimle bu ödülü ikinci kez alan üretici, 2017’de  300 milyon dolarlık ihracat hedefliyor. 

 

 

 

Maxion Wheels Grubu ve İnci Holding’in iştirakleri olan Maxion İnci Jant Grubu şirketleri, 2016’da 9,5 milyon adet jant üretimi ve 270 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Maxion İnci ve Maxion Jantaş, 2015’teki ihracat, istihdam ve ciro rakamlarını geride bıraktı. Manisa’daki dört tesiste üretime devam eden Maxion İnci Jant Grubu, 2017 hedeflerinde de çıtayı yükseltti. 

 

 

Jant Grubu şirketlerinden Maxion İnci AŞ 2016’da 203 milyon dolar, Maxion Jantaş AŞ ise 67 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Maxion İnci’nin ihracat başarısı, TAYSAD’ın ihracat kategorisinde verdiği ödülle tescillendi. Şirket TAYSAD’ın ihracat başarı ödülünü ikinci kez almaya hak kazandı.

 

 

Hedef daha çok yatırım, istihdam ve ihracat 

 

 

Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Maxion İnci Jant Grubu olarak, Türk otomotiv tedarik sanayinin tek ve en yetkin temsilcisi TAYSAD tarafından ikinci kez ödüllendirilmenin gururunu yaşıyoruz. İhracat miktarını ve döviz gelirini artırmak, ülke ekonomimiz için çok önemli. Yabancı ortağımızla Türkiye’ye ve Türk otomotiv sanayinin başarılı geleceğine inanıyoruz. Bu inançla son 5 yılda toplamda 100 milyon dolarlık yatırım yaptık. Yatırıma devam ediyoruz. 2016 yılından bu güne, ülkemizin bu zor döneminde 230 kişiye ek istihdam sağladık. Başarılarımızla gurur duyarken ülkemiz ekonomisine sağladığımız katkı ile görevimizi yapmış olmanın huzurunu taşıyoruz. Bu anlayışla Maxion İnci ve Maxion Jantaş olarak daha çok üreteceğiz ve dünyanın dört yanına daha çok jant ihraç edeceğiz” dedi. 

 
 

 

 

Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük jant üreticisi Maxion İnci Jant

 

 

2016’da 230 kişilik ek istihdam ile bünyesinde toplamda bin 550 çalışan bulunan Maxion Wheels Grubu ve İnci Holding iştiraki şirketler olan Maxion Jantaş ve Maxion İnci, Avrupa’nın tek çatı altında yer alan binek, ticari ve ağır vasıta alüminyum ve çelik jant üreticileri arasındaki en büyük jant üreticisi konumunda. 

 

 

Maxion İnci’nin müşterileri arasında Mercedes-Benz, Audi, Jaguar, BMW, Land Rover, Volkswagen ve Toyota olmak üzere dünyadan otomotiv üreticisi bulunuyor.

 

 

Maxion Jantaş ise Mercedes-Benz, Ford, Volvo, Renault, Isuzu, Otokar, MAN, Scania ve DAF olmak üzere birçok markaya jant üretiyor.

 

Jant üretimi hakkında bilgi edinmek ve alüminyum jantın keyifli hikayesini izlemek için videoya tıklayabilirsiniz.

 

 

İnci Holding Hakkında: Temelleri Cevdet İnci tarafından 65 yıl önce atılan, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayi olmak üzere dört farklı sektörde faaliyet gösteren İnci Holding’in bugün 2400 çalışanı ve 9 şirketi bulunuyor. Son 10 yıldır her sene ortalama yüzde 15 büyüyen İnci Holding, akü ve jant üretimiyle otomotiv yan sanayi sektörünün yanı sıra lojistik ve otel ekipmanları sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. İnci Grubu ürünlerinin yüzde 67’sini 80’den fazla ülkeye ihraç ediyor. 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here