Fiat Sürücüsüz Otomobil Projesi İçin Dev Adımı Attı!

0
668
Fiat Sürücüsüz Otomobil

Fiat sürücüsüz otomobil projesi için gereken o adımı atarak tarihi bir gelişmeye imza attı. Günümüz otonom sürüş teknolojileri için geç kalan marka atılan adımlar ile bunu telafi etmeye kararlı olarak gözüküyor. Fiat Chrysler Automobiles ve Waymo, otonom sürüş teknolojisi ortaklıklarının genişletilmesine yönelik bir sonraki önemli adımı attıklarını açıkladılar. Waymo’nun Seviye 4 otonom sürüş teknolojisini, FCA ürün yelpazesindeki araçlara uygulamak üzere birlikte çalışan iki şirket oldukça iddialı. Hafif ticari araç kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayan otonom çözümler geliştirmek üzere harekete geçmiş durumda. Çalışma kapsamında, küresel ticari müşterilere erişim sağlayacak yapılandırılabilir durumda. Bir otonom platform olan ‘Waymo Driver’ın, FCA ürün yelpazesinde yer alan Ram ProMaster hafif ticari modeline entegrasyonu sağlanacak.

Fiat Sürücüsüz Otomobil

Fiat Sürücüsüz Otomobil Projesi İçin Önemli Açıklamalar!

Fiat Sürücüsüz Otomobil Projesi için yetkili ağızlardan çok önemli açıklamalar gelmiş durumda. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan FCA CEO’su Mike Manley, “Waymo ile dört yıllık ortaklığımızda yeni bir sayfa açıyoruz. Waymo Driver platformunu, ilk olarak Chrysler Pacifica aracımıza entegre ederek tamamen otonom sürüş teknolojisini halka açık yollarda kullanan tek ortaklık olduk. Yeni bir adımla da Waymo ile olan işbirliğimizi derinleştiriyor. Ve Ram ProMaster ile başlayarak otonom sürüş teknolojisini hafif ticari araç müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz” dedi. Waymo’nun Seviye 4 tamamen otonom sürüş teknolojisinin, zamanla tüm FCA ürün gamında yer alacağını belirtiyor aynı zamanda. Manley, “Ortaklığımız, önümüzdeki yıllarda otomotiv dünyasına yön verecek güvenli ve sürdürülebilir. Mobilite çözümleri geliştirmemizde önemli bir rol üstleniyor” ifadesini kullandı.

Waymo CEO’su John Krafcik ise FCA’nın ilk OEM ortakları olduğunu belirterek, “Waymo One filomuzdaki ilk araçlar, Chrysler Pacifica Hybrid van modelleri oldu. Waymo Driver ile gezegendeki diğer tüm araçlardan daha güvenli ve güvenilir bir otonom sürüş imkanı sunuyoruz. Dünyanın önde gelen otomotiv grubu FCA ile olan ortaklığımızı Seviye 4 otonom sürüş özelliği sunan Waymo Driver ile genişletiyoruz. Bu teknolojiyi tüm FCA ürün gamına uygulayacak. Tüm dünyada ulaşım, ticari teslimat ve kişisel kullanım araçlarında yeni ufuklar açacağız” şeklinde konuştu.

2. Otomobil İlanları İçin Tıklayın!

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here