Fransız premium otomobil markası DS, geçtiğimiz yıllarda Citroen’den ayrılıp, PSA grubuna ait özerk bir marka olarak konumlandırılmıştı. Citroen ürün gamı içerisinde DS3, DS4 ve DS5 modelleriyle tanıdığımız DS’i şimdi bağımsız bir premium marka olarak görüyoruz. PSA gruba ait lüks otomobil markası, ayrılığın ilk adımını kendine ait showroomlar açarak atmıştı. Türkiye’de de açtığı 2 DS Store ile premium segment yarışına dahil olan marka, açtığı yeni DS Store ile daha çok müşteriye ulaşmak istiyor.

DS Logo

Üçüncü DS Store da İstanbul’da!

Marka ilk şubesini 2018 yılında İstanbul’da açmıştı. İkinci DS Store ise geçtiğimiz Mayıs ayında Ankara’da faaliyete geçmişti. Üçüncü şube tercihini de İstanbul’dan yana kullanan marka, Kalamış’ta açılan DS Store İstanbul Anadolu ile hizmet vermeye başladı. Kalamış şubesindeki araçları deneyimlemek isteyen müşteriler, 24 saatlik bir zaman diliminde test etme imkanına sahip olacaklar.

DS Store Anadolu

Dördüncü DS Store Ege Bölgesinde!

DS Türkiye temsilcisi, Monte Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş, yılın ilk 8 ayında 370 adetlik bir satış gerçekleştirdiklerini belirterek; “Kalamış’ta açılan üçüncü showroomumuzda şu an için DS-7 ve DS-3 Crossback olmak üzere 2 ayrı modelde satış gerçekleştiriyoruz.  2021 yılının Nisan itibaren zarif, güçlü ve sofistike bir hat çizgisine sahip olan iddialı sedan modelimiz DS-9 Türkiye’ye gelecek. Bu modelimiz ile birlikte lüks segmentte Avrupa’da büyüyen 3 markadan biri olan DS, Türkiye’de de yükselişe geçecektir. Koluman olarak otomomobilde Fransız lüksünü temsil eden DS için yatırımlarımıza Aralık ayında İzmir’de açacağımız showroom ile  devam edeceğiz. 2021 ve 2022 yıllarında da farklı şehirlerde yatırımlarımız sürecek” dedi.

ÖTV düzenlemesi ile ilgili olarak da Erciş,  “Ülkemizde satılan her 10 otomobilden 6’sı ithal modeller. Cari açığı azaltmak için yapılan yeni ÖTV düzenlemesi ve kurlardan doğan maliyetler lüks segmentte fiyatları yukarıya taşıdı. Daha önce DS satın almak için ön ödeme yapan ve araçlarını bekleyen müşterilerimiz ÖTV farkından dolayı alımlarını iptal etmediler. Bu markamıza olan ilginin bir göstergesidir” dedi.

DS Store Erciş

Erciş: ”Premium Segment Gerilemeyecektir.”

Monte Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş yaptığı açıklamara ek olarak; “Bulunurlukla birlikte ve yeni salgın tehdidi olmadığı sürece toplam otomobil satışlarının bu yılı 650-700 binler seviyesinde kapatmasını öngörüyorum. Premium segment ise ÖTV düzenlemesi ve kur artışlarına rağmen geçen seneye göre bir kayıp yaşamadan bu yılı tamamlayacaktır” dedi.

İkinci el DS modelleri için tıkla!

DS 7 Crossback İncelemesi için tıkla!

 

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here