2022 TOYOTA COROLLA CROSS, RESMEN ÇIKIŞ YAPTI

Toyota Corolla Cross, 2 Aralık 2021 tarihi itibariyle, Avrupa’da resmen çıkışını yaptı. Toyota’nın bu yeni üyesi SUV, 2022 yılında, satışa sürülecek.

Toyota Motor Corporation, otomotiv, robotik, finansal hizmetler, biyoteknoloji alanlarında hizmet veren bir Japon kuruluşudur.

Kurucusu Kiichiro Toyota’dır ve genel merkezi Japonya’nın, Aichi * Prefektörlüğü’nde bulunmaktadır. Toyota, dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biridir.

2022 Toyota Corolla Cross

1Toyota 2022 yılı itibariyle yeni modellerini piyasaya sürüyor; “Toyota Corolla Cross” geliyor

Toyota Corolla Cross, SUV özellikleri ile lüks tasarımı birleştiriyor.

Bu yeni model C-HR ile RAV4 arasına yerleşecek.

Elektrik gücü ile çalışan motor 2.0 dört silindirli ve benzinli motora bağlı konumlanmış durumda. 1.8 litrelik ünite ile gelen sistem, 197 beygir güç üretiyor ve saatte 100 kilometre hıza ortalama 8 saniyede ulaşabiliyor.

Hibrit teknolojide, ailedeki diğer üyeler ile kıyaslandığında daha hafif lityum piller var. Totoya Yetkilileri, aracın ağırlığının yüzde 40 oranında hafiflediğini belirtiyor.

2Aracın beygir gücünü tercihinize göre yükseltebilirsiniz

Toyota Corolla Cross, 4 tekerlekten çekişli bir türevi de üretilecek ve kullanıcının tercih etmesi halinde arka aksa eklenecek bir elektrik motoru sayesinde, 43 beygir gücüne kadar otomobilin gücü yükseltilebilecek ve performansı artacak.

Belirtelim ki bu ek motor; yalnızca gerektiğinde otomatik olarak devreye giriyor.

3Toyota Corolla Cross donanım açısından zengin

Totoya Corolla Cross, aynı kulvarda bulunduğu diğer modellerden donanımsal bazı özellikleri ile farklılaşıyor ve dikkat çekiyor. Avrupalı Toyota Corolla Cross, 12,3 inç ekranlı dijital gösterge paneli ile diğer versiyonlarla kıyaslandığında ilk model olarak konumlanıyor.

Diğer pazarlarda Toyota, bu modelde 7 inçlik bir ekran kullanıyordu. Ayrıca bilgi-eğlence sisteminin ekranı da bazı değişiklikler alıyor.

4Toyota Corolla Cross, Toyota Smart Connect Paketi 

Toyota, “MyT” uygulamasını bu yeni nesil otomobil modelinde kullanıyor. Toyota Smart Connect öne çıkarıldı. İnternet Ağı bağlantılı bu hizmet, sürüş stili, araç konumu, sesli asistan, güncel trafik bilgileri, çevrimiçi güncellemeler vb. hakkında bilgi içeren buluta erişim gibi özellikleri Toyota severlere sunuyor.

*Japonya’nın prefektörlükleri, Japonya’nın birinci düzey idari bölümleridir. Ülkede 47 adet prefektörlük bulunmaktadır.

İkinci El Toyota Corolla İlanları

TRİNK SAT!

Arabam Kaç Para?

Tekerinize taş değmesin.

2022 Toyota Corolla Cross

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here