Yeni Mazda6 İncelemesi

0
18086

Yeni Mazda6 fiyatı ve 2. el Yeni Mazda6`nın fiyatları nasıl? Yeni Mazda6`nın özellikleri ne ve ne kadar yakıyor? Peki, yorumları nasıl? Yeni Mazda6 fotoğrafları ve diğer detaylar için Yeni Mazda6 incelemesi yaptık….

Yeni Mazda6 İncelemesi

Yeni Mazda6 son günlerde otomobil dünyasında çok konuşulan bir otomobil. Orta sınıfın güçlü ve özel bir oyuncusu olan bu otomobil, geçtiğimiz yıl yapılan bir yenileme çalışmsıyla makyajlandı. 2018 makyajı Mazda6 için çok köklü bir değişim olmadı ama araç, kullanıcı beklentilerine daha fazla seslenir oldu. Peki, yeni Mazda6’nın tasarımı nasıl ve Mazda 6 hakkında yorumlar neler…

Yeni Mazda6 Özellikleri

Dinamik tasarım dili ağır basan yeni Mazda6 için daha kaliteli bir görünüm yaratılmış demek yanlış olmaz. Zaten pek çok otomobil yazarı da bu konuda neredeyse aynı tanımı yapıyor. Makyajlı Mazda6 modelinde değişiklikler öyle hemen fark edilmiyor. Ama detaylara baktığınızda “ustalardan esinlendi” sloganının hakkını veriyor. Zira, tasarımdaki farklılıklar, detaylarda gizli.

Motor Özellikleri

4 silindirli, benzinli motoru önde ve enlemesine konumlanıyor. Motor silindir hacmi 1998cc. Motor gücü 165HP-6000 d/d. Maksimum Tork 213Nm- 4000 d/d. Maksimum hız 209km/s. 0-100km/s hızlanmasını 10,6 saniyede tamamlıyor.

Ne Zaman Türkiye’de Satışa Çıkacak?

Yenilenen Mazda6 modeli bu ay Türkiye pazarına girecek. Sıfır Mazda6 fiyatı 200 bin TL’den başlıyor.

Ne Kadar Yakıyor?

Benzinli otomatik versiyon için 100km’de 6,1 litrelik yakıt tüketimi verisi sunuluyor. 139gr/km carbon salınımı söz konusu.

Yeni Mazda6`nın Fiyatı Ne?

Mazda6 sıfır fiyatı 200 bin TL’den başlıyor. İkinci el Mazda6 fiyatları ise model yılına, km bilgisine, hasar durumuna, yakıt tipine, şanzımana göre değişiyor.

Sıfır Mazda6 Fiyatları İçin Buraya Tıklayın!

Mazda6 Yorumları Nasıl?

Japon üretici orta segmentteki amiral gemisi için yenilikler yaptığını duyurduğundan beri pek çok otomobil meraklısı ve Mazda hayranı Mazda6 haberlerini takip etmeye başladı. Otomobil yazarlarına göre, araç makyaj sonrasında pek çok açıdan kesinlikle iyileştirilmiş. Ancak makyajın etkisini anlamak öyle kolay değil. Çünkü çok bariz bir ya da ilk bakışta fark edilecek yenilikler söz konusu değil. “Şeytan ayrıntıda gizlidir” derler ya, detaylarda yapılan düzeltmeler; aslında yeni Mazda6 için büyük bir fark yaratmış.

Yeni Mazda6`nın Fotoğrafları

Dinamik tasarım dili ile çok çekici görünen yeni Mazda6 fotoğraflarını büyük görüntülemek için galerinin üzerine tıklayınız…

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here