Volkswagen Jetta İncelemesi 2012 – 2018

0
376
Volkswagen Jetta

Volkswagen Jetta rahat ve konforlu iç yaşam alanıyla oldukça keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. Verimliliği ve performansı bir arada sunan Volkswagen Jetta düşük yakıt tüketim değerleriyle ekonomik bir sürüş gerçekleştirmenizi sağlıyor. Şık ve modern bir tasarıma sahip olan otomobil ufak dokunuşlar sonucunda oldukça sportif bir görünüme bürünüyor.

Jetta’nın koltukları oldukça rahat bir oturma pozisyonu sunuyor. Opsiyonel olarak sunulan koltuk ısıtma özelliği soğuk havalarda vücut ısınızı korumanızı ve yolculuğun keyfini çıkarmanızı sağlıyor. Yarı deri yarı kumaş koltuklar iç mekanın şık görünümüne katkı sağlıyor. Start stop sistemi, yokuş kalkış desteği, hız sabitleyici, hız sınırlayıcı, viraj dönüş asistanı ve park yardımcısı otomobilin çok daha konforlu olmasını sağlıyor. 

 Volkswagen Jetta

Dokunmatik multimedya ekranı bluetooth, hafıza kartı ve usb bağlantı seçenekleriyle keyifli bir multimedya deneyimi sunuyor. Multimedya sistemi üzerinden aracın tüketim verileri, servis bakım kayıtları ve aracın diğer özellikleri kontrol edilebiliyor. 

Motor Seçenekleri, Yakıt Tüketimi ve Performansı

Volkswagen Jetta

1.2 TSI 

1.2 litre turbo beslemeli benzinli motor 105 PS güç ve 175 NM tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 11 saniyede tamamlayıp maksimum 190 km hıza ulaşıyor. Şehir içi kullanımda 6 litre ve şehir dışı kullanımda 4,2 litre yakıt tüketim değerlerine sahip olan Volkswagen Jetta karma kullanımda 4,9 litre yakıt tüketiyor. 

1.4 TSI 

1.4 litre turbo beslemeli benzinli motor 125 PS güç ve 200 NM tork üretiyor. 6 ileri manuel versiyonu 0-100 km hızlanmasını 9,6 saniyede tamamlayıp maksimum 206 km hıza ulaşıyor. BlueMotion motor teknolojisi oldukça ekonomik yakıt tüketim değerleriyle öne çıkıyor. Şehir içinde 6,8 litre ve şehir dışında 4,4 litre yakıt tüketim değerlerine sahip olan Volkswagen Jetta karma kullanımda ortalama 5,3 litre yakıt tüketiyor. Yüksek performansıyla öne çıkan 1.4 TSI versiyonu seri ve pratik sürüş dinamikleriyle keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor.

1.6 TDI 

Volkswagen modellerinin en sevilen motor seçeneklerinden biri olan 1.6 TDI  motor performansı verimlilikle buluşturuyor. 1.6 litre turbo beslemeli dizel motor 105 PS güç ve 250 NM tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 11,7 saniyede tamamlayıp maksimum 190 km hıza ulaşıyor. Şehir içinde 5,7 litre ve şehir dışında 3,9 litre yakıt tüketim değerlerine sahip olan Volkswagen Jetta karma kullanımda ortalama 4,5 litre yakıt tüketiyor. Mevcut motor seçenekleri arasında en düşük yakıt tüketim değerlerine sahip olan 1.6 TDI verimliliği ön planda tutarak ekonomik bir sürüş deneyimi sunuyor.

Volkswagen Jetta Fiyatları 

İkinci el Volkswagen Jetta modelleri 115.000 TL ile 250.000 TL arasında değişen fiyatlara satılmaktadır. Aracın motor tipi, donanım paketi, özellikleri, kilometresi, kaporta durumu ve genel kondisyonu fiyatın değişmesine neden oluyor.  

Volkswagen İlanları 

Volkswagen Jetta Alınır mı? 

Otomobil fiyatlarının her geçen gün artması araç sahibi olmak isteyen kullanıcıların araç seçimi yaparken oldukça titiz davranmasına neden oluyor. Volkswagen Jetta verimli motor seçenekleriyle performansı ve ekonomik kullanım deneyimini bir arada sunuyor. Geniş ve ferah bir iç mekana sahip olan otomobil uzun yolculuklarda bile oldukça rahat bir yolculuk deneyimlemenizi sağlıyor. Geniş bagaj alanı eşyalarınızı kolay ve rahat bir şekilde yüklemenize olanak sağlıyor. Şık ve zarif bir tasarıma sahip olan Volkswagen Jetta oldukça etkileyici görünüyor. C segmentinde ekonomik sürüş dinamiklerine sahip olan, konforlu ve rahat bir otomobil arayanlar için oldukça uygun görünüyor. Modern ve zarif tasarımı ufak müdahaleler sonucunda oldukça sportif bir görünüme bürünüyor. 150.000 TL civarında iyi kondisyonda temiz kullanılmış bir Volkswagen Jetta sahibi olabilirsiniz. 

Aracı almadan önce mutlaka gerekli kontrollerini yaptırmalısınız. Aracın motorunu, mekaniğini, yürüyen aksamını ve kaportasını güvendiğiniz bir ekspertiz veya servise kontrol ettirmelisiniz. Bakım evraklarını inceleyip bakımlarının zamanında ve eksiksiz bir şekilde yaptırıldığından emin olmalısınız. Almak istediğiniz Jetta DSG şanzımana sahipse mutlaka şanzımanını kontrol ettirmelisiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Volkswagen Jetta sahibi olup uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here