Toyota, 8 Şubat’ta Chicago Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı planladığı yeni Grand Highlander SUV’nin varlığını doğruladı.

Üç sıralı SUV, orta boy üç sıralı Highlander ile daha büyük, gövde üzerinde tam boy Sequoia arasındaki boşluğu dolduracak. Özellikle Grand Highlander, 340 beygir gücünde bir kurulum öneren en üst düzey Crown sedan ile aynı Hybrid Max özelliğini taşıyor.

Nihai Yol Gezisi Aracı

Toyota, Grand Cherokee L ve Grand Wagoneer L gibi SUV’lerin büyütülmüş versiyonlarını çevreleyen, Highlander’ın kendi süper boyutlu versiyonunu yaparak katılmak istiyor. Mevcut Highlander, hibrit formda etkileyici yakıt ekonomisine sahip. Kia Telluride, Volkswagen Atlas ve Chevy Traverse gibi rakiplerin üçüncü sıradaki alanıyla rekabet edemiyor. Toyota, Grand Highlander’ı “nihai yol gezisi aracı” olarak tanımlıyor. Ayrıca bu da artan diz mesafesi ve daha geniş alan anlamına geliyor. Yeni üç sıralı SUV’nin ilk tanıtım fotoğrafı, arka tasarımın nasıl görüneceğine ön fikirlerimiz oluşmuş oluyor.

Toyota resmi açıklamada İlk olarak 2001 yılında tanıtılan Highlander etiketi, SUV evriminde kısa sürede tüm bir segmentin temeli haline gelen yeni bir sayfa açtı. Dört nesil sonra ve 20 yılı aşkın satış başarısıyla Toyota, tamamen yeni, üç sıralı Grand Highlander ile bunu yeniden yapacak. Aile maceraları için donatılmış olan Grand Highlander, seriye mükemmel bir katkı olacak. dedi.

toyota grand highlander 2022

Hybrid Max ile Geliyor

Grand Highlander Platinum’un en üst düzey Crown sedan ile aynı güçlü aktarma organlarını alacağını gösteren Hybrid Max özellikle dikkat çekiyor. Bu arabada, turboşarjlı 2.4 litrelik sıralı dört gaz motoruna sahip hibrit kurulum mevcut. Ayrıca birleşik 340 beygir gücü ve 400 pound-feet tork üretiyor. Toyota, Grand Highlander’ın mevcut aktarma organları hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Ancak Highlander tabanından standart 265 beygir gücündeki turbo-dört, bu yeni modele de taşınacak.

Sınırlı bilgilerle fotoğraflardan da yola çıkarak bir kaç özelliğini anlayabiliyoruz. Mevcut Highlander’a benzer köşeli bir stil gösteriyor. Ancak aynı zamanda standart versiyonda bulunmayan bir çift yuvarlak egzoz ucunu da içeriyor. Arka farlar “C” şeklinde. Ayrıca yeni bir ışık çubuğu rüzgarlığı kaplıyor.

Fiyatlandırma veya Grand Highlander’ı ne zaman yolda görmeye başlayacağımız hakkında başka bir bilgi henüz yok. Ancak Toyota’nın 8 Şubat’ta Chicago Otomobil Fuarı’nda SUV’u tam olarak tanıtmayı planlıyor.

Toyota Kampanyaları Ve Toyota Fiyat Listeleri

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here