proace

Toyota,Proace modeliyle Türkiye’de hafif ticari sektörüne girdi. Avrupa’da 22 bin satış hedefleyen marka bunun 2 binini ülkemizde satacak.

Toyota, Türkiye hafif ticari araç pazarına sunacağı Proace modeli ile ürün yelpazesini güçlendiriyor. Farklı dizel motor seçenekleriyle sunulacak olan Proace VAN ve Proace VERSO, Toyota kalitesini CDV ve MDV segmentine taşımaya hazırlanıyor. Proace VAN ve Proace VERSO Türkiye’de 2017’in ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. Proace VAN çok kapsamlı profesyonel ihtiyaçlara yanıt verirken, konforlu ve geniş bir araç arayanların beklentilerini de karşılımayı hedefliyor. Proace, hem yük hem de yolcu taşıma amaçlı geniş ürün yelpazesi ile hafif ticari araç pazarında yer almaya hazırlanıyor. Proace Verso ise 3 farklı motor seçeneği ve 9 kişilik yolcu kapasitesiyle farklı taşıma ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunuyor. 

proace

Bozkurt ”Proace, Gücümüze Güç Katacak”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt “Toyota için yeni olan CDV ve MDV segmentine girmeye hazırız. Bu segmentte de iddiamızı ortaya koyarak tüm beklentileri karşılamayı ve Proace modelleri ile pazarda önemli bir pay almayı hedefliyoruz. Bu yeni modellerimiz Türkiye’deki satışlarımızda da itici güçlerimizden olacaktır. Ayrıca Hilux’tan sonra, ProaceVAN ve ProaceVERSO modellerimiz, hafif ticari araç pazarındaki satışlarımızın artmasına da önemli katkı sağlayacaktır” dedi. Bozkurt sözlerine şöyle devam etti; “Bu segment binek otomobil işinin yanında tamamen yepyeni bir iş. Toyota Türkiye olarak bunu böyle algılıyoruz. İşin hem satış kanalını, hem de satış sonrası kanalını çok önemsiyoruz. Bu nedenle hem satış, hem de satış sonrası hizmetler için ekiplerimizi hazırlıyoruz ve eğitiyoruz.proace

Proace VAN “Çekici Bir Ticari Araç Tasarımı”

Proace VAN’ın ön tarafı Toyota’nın Under Priority tasarım dilini yansıtıyor ve “Kompakt, Orta ve Uzun” olmak üzere üç gövde boyutuyla satışa sunuluyor. 4,6 metrelik uzunluk ve 2,9 metrelik dingil mesafesine sahip kompakt versiyon, 11,3 metrelik dönüş çapıyla dar alanlarda kolayca manevra kabiliyeti sağlıyor. 1200 kg’a ulaşan taşıma kapasitesi ve 4,6-5,1 m3 yükleme hacmi aracı segmentinde öne çıkarıyor. Önde üç koltuk bulunan model, 2,1 metre uzunlukta ve 1,6 metre genişliğinde taşıma alanıyla dikkat çekiyor.Proace’in orta uzunluktaki versiyonu ise 4,9 metre uzunluğa ve 3,2 metre dingil mesafesine sahip. Uzun versiyon ise aynı 3,2 metre dingil mesafesini kullanıyor ve uzunluğu 5,3 metre’ye ulaşıyor. Bu versiyon da 2,2 metre genişlik ve 1,9 metre yükseklikle dikkat çekiyor.

proace

Güçlü Motorlar

Proace VAN’da 95 HP’den 150 HP’ye kadar 4 farklı dizel motor ve manuel şanzıman seçenekleri sunuluyor. Motor seçenekleri arasında 1,6 litre ve 2,0 litre dizel üniteler yer alıyor. Proace sahip olduğu motor seçenekleriyle düşük yakıt tüketimi ve sınıfının en çevreci emisyon değerlerini ortaya koyuyor. 95 HP üreten 1,6 litre dizel motor, 5 ileri manuel şanzımanla (210 Nm tork) birlikte sunuluyor. 144 g/km gibi düşük bir CO2 emisyon değerlerine sahipken, yakıt tüketimi de 5,5 lt/100 km’ye kadar düşüyor.

300 Nm tork ve 115 HP üreten 1,6 litre dizel motor ise, 6 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor. Stop & Start sistemiyle 133 g/km emisyona ve 5,1 lt/100 km ortalama tüketime sahip. 122 HP ve 150 HP güçlerle tercih edilebilen 2,0 litre turbo dizel motor ise, 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor. Bu motor 340 Nm ve 370 Nm tork seviyeleriyle daha yüksek taşıma kapasitelerine sahip. CO2 emisyonu 139 g/km ve yakıt tüketimi ise yalnızca 5,3 lt/100 km.

Binek Proace Verso

Proace VERSO 5308 mm uzunluk, 3275 mm dingil mesafesine sahip. Bagaj hacmi ise 980 litre ile 1600 litre arasında değişiyor. Özel taşımacılık yapan işletmeler, VIP transfer amaçlı kullanıcılar ve geniş aileleri hedefleyen ProaceVERSO’da kauçuk zemin kaplaması ve kaliteli döşemeleri ile konfor düzeyini yukarıya taşıyor. Bu versiyon 9 koltuklu oturma düzenine sahip. Güçleri 115 ile 177 HP arasında değişen üç farklı dizel motor alternatifi söz konusu.

Motor seçenekleri her biri sınıfının en iyi CO2 emisyon değerine sahip manuel veya otomatik şanzımanıyla kombine ediliyor. 1,6 litrelik turbo dizel motor 115 HP güce ve 240 Nm torka sahip Proace Verso, 6 ileri manuel şanzımanla sipariş edilebiliyor. 2.0D-4D motorun ise 150 HP ve 177 HP olmak üzere iki farklı güç versiyonu bulunuyor. 150 HP güce ve 370 Nm torka sahip versiyon manuel şanzımanla sunulurken, 177 HP güce ve 400 Nm torka sahip versiyon ise altı kademeli otomatik şanzımanla kombine ediliyor.

Mehmet Ali KANTARCI

İKİNCİ EL OTOMOBİL İLANLARI

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here