Toyota Motor Corporation: En Güvenilir Otomobil Markası

0
870

Toyota Motor Corporation, güvenilirlik açısından en önemli otomobil markası olarak görülmektedir. Araç modelleriyle ve kullanım rahatlığıyla müşterilerinden tam not almıştır. En iyi araba markası denildiğinde akıllara ilk gelenin Toyota olması elbette tesadüf değil. Güvenilirlik ve otomobil satışları değerlendirildiğinde Toyota’nın güçlü bir kategoride olduğu bilinmektedir. Haliyle Toyota’nın bu başarısı da araç alımlarında onu en çok aranan otomobil markası haline getiriyor. “Toyota Motor Corporation: En Güvenilir Otomobil Markası” başlıklı içeriğimizde Toyota Motor Corporation güvenirliğine değineceğiz.

Toyota Motor Corporation

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Toyota, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmektedir. Müşteriye sunduğu en güçlü ürün ise her zaman güvenilir araç üretme misyonudur.

Consumer Reports, 2021 yılında otomobil üreticileri için güvenilirlik sıralaması yapmıştır. Global otomobil üreticilerinin olduğu bu listede Toyota Motor Corporation üçüncü sırada yer almaktadır. Listede yer alabilmenin en mühim koşullardan biri markaların en az iki modelinin yeterli verilere sahip olmasıdır. Global çapta otomobil üreticilerinin yer aldığı bu sıralamada Toyota 71 puanla üçüncü sırada yer almaktadır. Bir kere daha diğer lider markaların çok üzerinde bir güvenirliğe sahip olduğunu kanıtlamıştır.

En Güvenilir Otomobil Toyoto Motor Corporation

2016 yılında Toyota, Alman denetleme kurumu TÜV tarafından yapılan bir araştırmayla ve araştırmaya dahil edilen 14 farklı modeliyle birlikte, en güvenilir markalar arasındaki yerini korumaya devam etmiştir. Toyota, araç modellerinin güvenirliği test edilmiştir. Toyota tartışılmaz dayanıklılığını bir kez daha müşterilerine kanıtlamıştır. Ayrıca Toyota Prius en başarılı ve en güvenli otomobil modeli olarak öne çıkmaktadır. Bu sayede en ekonomik araç olarak kabul  edilmiştir.  En güvenilir otomobil modeli seçilen Toyota Prius için yüz kilometre başına yakıt tüketimi 4,52 litre olarak belirlenmiştir. TÜV raporları otomobil alıcıları için kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda araçların kalitesi ve dayanıklılığı hakkında da bilgiler sunmaya devam etmektedir.

Toyota Motor Corporation Prius

En Sorunsuz Otomobil Toyota Motor Corporation

Amerikan araştırma şirketi CarMD tarafından yapılmakta olan bir başka araştırmaya göre ise Toyota en sorunsuz araba markası olarak belirlenmiştir. Arıza çıkma ölçütü en düşük olduğu tespit edilen Toyota, dünyanın en güvenilir ve sorunsuz otomobil markası listesinde birinci sırada yer almıştır.

Hazırlanan tüm raporlar ve anketler değerlendirildiğinde sonuç olarak; Toyota otomobil modellerini markanın da odak noktası haline getirmiş olduğu gibi, insana saygı duymak felsefesinden yola çıkarak üretmektedir.

Sıfır Kilometre Toyota İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here