Suzuki Türkiye’nin Genel Müdürü Ümit Karaarslan

4
1449

Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü görevine 12 Ekim 2015 tarihi itibarı ile Sn. Ümit Karaarslan atanmıştır.

İş yaşamına 1980 yılında Advansa’da İş Geliştirme ve Yatırım Projelerinde Şef olarak başlayan Sn. Karaarslan, 1984 – 1992 yılları arasında Temsa’da Satış Yönetimi konsunda görev almış, 1992 – 1997 yılları arasında Toyotasa Satış ve Bayii Yöneticiliği üstlenmiş, 1997 – 2009 yılları arasında Honda’da Satış ve Pazarlama’da Genel Müdür Yardımcı olarak çalışmıştır.  Daha sonra 2009 – 2010 yıllarında Çiftkurtlar Grup’ta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev almış, 2011 – 2013 yıllarında Hyundai Assan’a Genel Müdür olarak atanmıştır.  
 
Son olarak Keiretsu Forum da Yönetim Kurulu Üyesi ve iş ortağı  olarak görev almıştır.  Sn. Karaarslan 30 yıllık farklı kültürleri barındıran iş deneyimi süresinde satış, pazarlama, satış sonrası hizmetler, kanal yönetimi ve yeni iş modelleri ile ilgili olarak uluslararası bir çok projede aktif rol almış ve yönetmiştir.  2012 yılında Fortune Türkiye tarafından en başarılı iş adamlarından biri olarak seçilmiş olan Sn. Karaarslan, değişim yönetimi ve kurumsal kimlik geliştirme konularında önemli projelere imza atmıştır.
 
Çukurova Üniversitesi İşletme mezunu olan Ümit Karaarslan, 1958 doğumlu olup evli ve bir erkek çocuğu babasıdır.
 

4 YORUMLAR

  1. suzuki boş bi marka değil ancak ülkemize yönelik satış politikaları çok zayıf, hyundai’ın son zamanlarda yaptığı tarzda girişimlerde bulunurlarsa pastadan pay alabilirler.

  2. Ümit bey yeni göreviniz hayırlı olsun ,umarım sizin kanınız Suzuki ye can verir.Ben yeni Suv için defalarca merkez deki arkadaşlara yazı yazarak kendilerinden ne zaman Türkiye de satışa başlanıcak diye sormuştum ancak hiç haber alamadım.Lütfen takvim olarak hangi tarihte satışa başlanacaktır,sizin yönlendirmenizle bir cevap almak isterim.
    İyi Çalışmalar,tekrar hayırlı olsun.

  3. Zamanında super carry, maruti ve swift kullanmışlığım var. Güzel arabalardı. hele super carry muhteşemdi. Lakin suzuki markası otomotiv piyasasında vasat motorsiklet piyasasında devdir. bir an önce motorsiklet bayi ağını arttırıp teknik eleman yetiştirilmesine destek olursanız, otomotiv piyasasına ihtiyaç duymayacağınız cirolar elde edersiniz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here