Le Mans 24 Saat Yeni MOTUL 300V ile Buluşuyor

0
658
Motul 300V Le Mans Serisi

Dünyanın en ikonik yarış etkinliği Le Mans 24 Saat yeni MOTUL 300V ile buluşuyor.

Hız tutkunlarının gözdesi yarış otomobillerinden tutun da yüksek performans sağlayan otomobillere kadar, son 50 yıldaki başarısı dillere destan olmuş bir isim: Motul 300V

300V, performans anlamında oldukça başarılı Motul Firmasının sürekli hareket arayışından doğdu. Motul, üstün mühendislik çalışmaları ile sınırları sonuna kadar kullanan yeni bir formülizasyon ile performans araçlarında tercih edilen amiral gemisi ürünün yenilenerek geliştirilmiş versiyonunu pazara sunuyor. Dünyanın en ikonik yarış etkinliği Le Mans 24 saat’te, yeni Motul 300V, yarış otomobilleri ile buluşuyor.

Motul 300V Le Mans

1971 yılında yarış otomobillerinden maksimum performans ve dayanımı sağlayabilmek için oluşturulan yağ Motul 300V olarak isimlendirilmişti. Ürünün adının kaynağı 1971 yılına kadar Motul’un elde ettiği galibiyet sayısı olan 300’den gelmektedir. Yarış zaferine ithafen 300V olarak seçildi. Piyasaya çıktığı ilk andan itibaren sayısız motor sporları efsanesinin zaferle taçlandırılmasına yardımcı oldu.

Üretiminden itibaren sürekli olarak geliştirilen ve daha mükemmel hale getirilen 300V; bugün dünyanın en iyi takımlarını podyumun en üst basamağına taşımaya devam ediyor. Le Mans’dan, Super GT’ye, Drift Masters’tan Dakar Rallisi’ne, üst düzey yarışların padoğunda 300V kendisini oyunun kurallarını değiştiren bir yağ olarak kanıtladı.

İlk çıkışından 50 yıl sonra, Motul, endüstrinin referans yağının son versiyonunu piyasaya sunmaktan gurur duyuyor: Yeni Motul 300V serisi.

Yeni 300V birçok iyileştirmeyle birlikte geliyor:

  • Geliştirilmiş performans: Yeni 300V yarış yağı, motor içerisindeki sürtünmeyi inanılmaz bir şekilde azaltır. Bu motorunuzun performansını iyileştirir. Yeni formülasyon, tüm aktarma sisteminde kanıtlanmış güç ve tork kazanımları sağlar.
  • Geliştirilmiş dayanıklılık: Motul 300V, en zorlu koşullarda bile maksimum yağ filmi direnci için yüksek kesme dayanımı sağlayarak, performanstan ödün vermeden motorunuzu korur.
  • Geliştirilmiş uyumluluk: Motul 300V son model motor gerekliliklerini karşılıyor; partikül filtreleri ile uyumluluk, biyoyakıtlarla uyumluluk (özellikle Etanol) ve küçük hacimli motorlarda LSPI’a karşı koruma.
  • Artırılmış sürdürülebilirlik: Motul 300V’nin yenilenebilir olan organik baz stokları çevreye olan etkiyi azaltır ve Motul’ün üretim süreci sırasında karbon ayak izini %25 düşürmesine izin verir.

Motul 300V Le Mans

Yeni ürünler 3 ana seriye ayrılıyor:

Power Serisi:

En düşük viskozite derecelerine sahip POWER Serisi, 0W-8’den 5W-30’a kadar, maksimum güç sağlar ve aynı zamanda düşük miktarda yakıtın yağa karışması durumunda oluşabilecek problemlerle başa çıkar.

Competition Serisi:

Orta seviye viskoziteye sahip COMPETITION Serisi, 0W-40’tan 15W-50’ye kadar, güç ve dayanıklılık arasındaki dengeyi en iyi şekilde sağlar ve aynı zamanda düşük ve orta miktarda yakıtın yağa karışması durumunda oluşabilecek problemlerle başa çıkar.

Le Mans Serisi:

Yeni jenerasyon 300V Le Mans Serisi, mümkün olan en yüksek seviyede motor dayanıklılığını sağlar. Le Mans Serisi artık 10W-60 ve 20W-60 viskozite değerlerinde ürünlere de sahip. Dayanıklılık yarışları ve drift gibi motoru oldukça zorlayan durumlarda dahi motorun yorulmasına engel oluyor. Bu ürünlerin benzersiz özelliklerine ek olarak, prestijli Le Mans 24 Saat adını taşıyan dünyadaki tek üründür.

Yeni 300V Lansmanı 2021 Le Mans 24 Saat’te yapılıyor

Yeni Motul 300V, dünyanın en ikonik ve yılın en zorlu dayanıklılık yarışı olan Le Mans 24 Saat’te yarış otomobilleri ile buluşarak piyasaya sunuluyor.

2020’de kategorisini kazanan United Autosports da dahil olmak üzere LMP2 takımlarının çoğuna güç vermek dışında, Motul, yeni Motul 300V’yi birlikte test ettiği ve yeni ürünlere duydukları heyecanı paylaşan Scuderia Cameron Glickenhaus’un resmi yağ partneri olmaktan da gurur duyuyor.

Scuderia Cameron Glickenhaus’un kurucusu Jim Glickenhaus: “Yeni 300V devasa bir fark yaratıyor. Zorlu yarış koşullarında sık sık motorun limitleri zorlanıyor, bu yüzden motorun yarışmaya devam edebilmesini sağlayacak güvenilir bir yağa ihtiyacımız var. Yeni Motul 300V tam olarak bunu sağlıyor. Bu yağa olan güvenimiz tam.”

Motul 300V Le Mans

Yeni 300V yakın zamanda Dünyada ve Türkiye’de raflarda olacak.

Motul Ürünleri

İkinci El Otomobil Fiyatları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here