Kapıda periyodik bakım dönemi başlıyor!

0
691

Arabanızın periyodik bakımlarını evinizin ya da iş yerinizin önünde yapacaklarını söyleseler tepkiniz ne olurdu?

Ya da fren diski, balatası, buji, akü değişimi gibi hizmetlerin de aynı şekilde yapılacağını söyleseler fazla mı ileri gitmiş olurlardı. İşte bu iddialı cümleleri kuran bir firma artık Türkiye’de var! Türkiye’de ilk kez kapının önünde bakım hizmeti sunan Mobil Oto Servis, satış sonrası hizmetlerden olan otomobil servisi anlayışına yeni bir soluk getiriyor. Yapılan tüm periyodik bakımları sizin belirlediğiniz gün ve saatte kapınızın önünde gerçekleştiren Mobil Oto Servis, bu işlemler için bakım fiyatları dışında ekstra bir ücret talep etmiyor. Üstelik tüm bu bakımlarda 1 yıl ya da 10.000 kilometre garanti sunan firma, tüm parçaları yetkili servislerde kullanılan orijinal yedek parçalardan seçiyor.

Peki, bu sistem nasıl çalışıyor?

Öncelikle Mobil Oto Servis’in internet sitesi üzerinden randevu alıyorsunuz. Daha sonra yetkililer tarafından aranarak gün ve saat belirleyip, yapılacak işlemler hakkında detaylı bilgi alıyorsunuz. Daha sonra randevu günü Mobil Oto Servis teknik ekibi belirlediğiniz adrese gelerek aracınızın bakımlarına başlıyor. Öncelikle hava, yağ ve polen fitreleriniz değiştiriliyor. Daha sonra eski Motor yağınız yenisiyle ve kaliteli bir markanın motor yağıyla değiştiriliyor(marka veremiyoruz). Ardından tüm sıvıların kontrolleri yapılıyor ve eksik olan sıvılar tamamlanıyor. Sonrasında fren diski ve balataları, aydınlatma sistemi kontrol ediliyor ve kullanıcıya durumları hakkında bilgi veriliyor. Bunun ardından akü özel makinaya bağlanarak durumu kontrol ediliyor. Son olarak ise araç bilgisayara bağlanıp tüm arıza ve servis ışıkları söndürülüyor. Tüm bu işlemler bittiğinde size bir garanti belgesi verilerek tüm işlemler 1 yıl ya da 10.000 kilometre garanti altına alınıyor. Ödemelerinizi ise kredi kartına taksit ya da nakit olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Son derece hızlı bir çözüm

Mobil Oto Servis’te yapılan bakımlar ortalama 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanabiliyor. Bu sayede servislerde zaman kaybetmemiş oluyorsunuz. Ayrıca tüm ürünlerin parçaları gözünüzün önünde açılıyor ve orijinal yedek parçalar kullanılıyor. Atık yağlar ise bir kapta biriktirilerek geri dönüşüme yollanıyor. Hem hızlı, hem çevreci hem de ekonomik olduklarını vurgulayan Mobil Oto Servis yetkilileri, yetkili servis fiyatlarının neredeyse yarısı kadar bir fiyata tüm bakımları gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Ayrıca periyodik bakımlar dışında fren diski, balatası değişimi, buji ve akü değişimi gibi işlemlerinde kapının önünde gerçekleştirilebileceğini söyleyen Mobil Oto Servis firması, Türkiye’de Otomobil servis anlayışına yeni bir ivme kazandıracak gibi görünüyor.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here