Cenevre’de 5 Marka Eksikti!

0
5613

2018 Cenevre Otomobil Fuarı, bu yıl biraz sönük geçti diye düşünenler oldu. Zira Cenevre Oto Show 2018’e bazı dev markalar katılmadı.

Cenevre’de 5 Marka Eksikti!

2018 Cenevre Oto Show’a 5 marka katılmadı. Fuar maliyetlerinin yüksekliği ve fuarların eski etkiyi yaratamadığı gibi sebeplerle 5 dev marka katılım göstermedi. Bazıları da fuarda tanıtılacak bir yeniliklerinin olmadığını açıkladı. Opel, DS, İnfiniti, Cadilac, Chevrolet markaları, 2018 Cenevre Otomobil Fuarına katılmadı.

2018 Cenevre’ye Katılmayanların Sebepleri Neler?

Bu durum, fuarlar artık eskisi kadar önemli değil mi ya da küresel bir ekonomik kriz var otomobil markaları ciddi kemer sıkma politikası mı güdüyor gibi soruları getirdi akıllara. Zira, özellikle de böyle uluslararası değeri yüksek fuarlara katılmak çok ciddi maliyet. Fuar alanı kirası, stand, dekorasyon, personel, nakliye gibi pek çok kalem öyle dev rakamlar çıkarıyor ki koskaca otomotiv devleri bile bu rakamları göğüsleyemiyor. Ayrıca küresel bir ekonomik krizin varlığı da uluslarası ekonomi kürsülerinde net olarak ifade ediliyor. Zaten krizden ilk etkilenen sektör her zaman otomotivdir değil mi? Bir diğer yandan otomotiv markaları, artık fuarların eskisi kadar önemli olmadığını düşünüyor. Zira, geçmişte yeni çıkan bir modeli, otomobil teknolojisini tanıtmanın en etkili yolu fuara katılıp geniş basın platformuna seslenebilmekti. Ancak şimdi online mecralar, sosyal medya, bloglar, test sürüşü deneyimlerini paylaşan online oto dergileri bu işi çok daha etkili şekilde yapıyor. Nasıl mı? Kişiye özel içerik çalışıyorlar, aracı her açıdan inceliyor, direk onunla ilgilenecek kitleye gösterecekleri araçlar kullanarak içeriği pazarlıyorlar. Bu bilgiler ışığında gelecek fuarlarda da katılım azalabilir öngörüsü mümkün.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here