Birlas’tan Özel Servislere Yeni İş Fırsatı

1
522

Birlas 50’Ye Yakın Noktada Hizmet Verecek

Birlas, 1990 yılında Yakup Sabancı tarafından Bridgestone’un lastik bayisi olarak kurulmuş ve küresel salgın sırasında ilk büyük atağını başlatmıştır. Türkiye genelinde Birlas firması, “garaj” çatısı altında 50 servis noktası ile çalışacak. Birlas Garage temsilcileri, otomobil ve motosikletler için lastik değişiminden gövde boyası bakımına ve hasar onarımına kadar uzanan 50’ye yakın lokasyonda hizmet verecek.

Birlas Yönetimi Toplantı Düzenledi

Birlas Garajı’nın yeniden yapılanması kapsamında 1990 yılına dayanan temelleriyle , Türkiye’nin dört bir yanındaki yeni bayilerle büyüme yolunda adımlar atıyor. Binek otomobiller, SUV’lar ve motosikletler için bakım hizmeti veren Birlas Garaj servis noktası sayısının yıl sonunda 50’ye, 2021 sonunda 100’e ulaşması bekleniyor. Yönetim, hedeflerini paylaşmak için Türkiye’nin çeşitli illerinden bayi adayları ile İstanbul’da buluştu. Toplantıya Aksigorta, Kale Balata, Yavuzsan Fren Diskleri, Lubex Motor Yağları gibi iş ortaklarıyla 50’ye yakın servis katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Sabancı

Toplantının açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Sabancı, salgın nedeniyle Mart ayında planlanan toplantının bugün yapıldığını belirterek; “Burada sizleri görmek bizi çok mutlu etti. Otomotivde çok iyi birikim sahibiyiz. Bunu işlerimize yansıtmak, birlikte işlerimizi büyümek istiyoruz. Verimli işbirlikleri oluşturmak için buradayız. Birlas Garage’ı Türkiye’de birçok şehirde oluşturmak hedefindeyiz.” dedi

Herkesin kazanacağı bir yapı oluşturuyoruz

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Demirdağ; uzun yıllardır devam eden uluslararası markaların temsilciliği, mekanik bakım hizmeti, filolara lastik temini gibi konularda oluşan birikimle Birlas Garage’ın doğduğunu; ardından bunu yaygın hale getirmek için çalışmaların başladığını söyledi. Şirket olarak alınan kararla birlikte farklı bir dönemin başladığını kaydeden Demirdağ; “Müşteri var, Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet veren bağımsız servisler var, şimdi biz bu birikimi Birlas çatısı altında güçlü bir işbirliği ile yeni bir sayfaya taşımak istiyoruz. Bu anlamda güvenle geleceğe bakıyoruz. Herkesin kazanacağı bir yapı oluşturmak istiyoruz.” dedi.

Toplantıda sigorta sektörü hakkında bilgiler veren Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Soner Akkaya 2019 yılında sigorta sektörü içerisinde 9.5 milyar TL primin kaskodan elde ettiğini, trafik branşının ise 18 milyar TL’ye ulaştığını söyledi. Kasko içerisinde 0,9 milyar TL ile Aksigorta’nın yüzde 9 Pazar payı elde ettiğini dile getiren Akkaya; “Sektörde ilk 3 konumunda olan Aksigorta’ya ayda 25 bin hasar ihbarı geliyor. Geçen yıl servislere 350 milyon TL ödeme gerçekleştirdik. Bunun ise 38 milyon TL kısmı özel servislere yapıldı. Aksigorta olarak anlaşmalı servis sayımız 1043. Bunun ise 271 adedi yani yüzde 26’sı özel servislerden oluşuyor.” şeklinde konuştu.

2.El Otomobil İlanlarına Buradan Ulaşabilirsiniz >>>

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here