Araç Bakım Zamanı Geldi, Nelere Dikkat Etmeliyiz?

0
385
araç bakım zamanı

Araç Bakım Zamanı Geldi, Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yaz aylarının gelmesi ve pandeminin etkilerinin azalması ile tatil hazırlıkları yapılmaya başlandı. Siz de tıpkı herkes gibi planlarınızı yaptınız ve yaza hazırsınız peki ya aracınız da yaza hazır mı? Yazın yüksek sıcaklıkları, kir ve toz fırtınaları ve hatta ara sıra da yağmur, aracınızın en önemli sistemlerine zarar verebilir. Tam da bu sebepten tatil yolculuğuna çıkmadan önce araç bakımınızı yaptırmanız, tatilinizin zehre dönüşmesinin önüne geçecektir. Peki ya araç bakım zamanı geldiğini nasıl anlarız ve nelere dikkat etmeliyiz? Sürücülerin uzun yolculuklar öncesi aracında yaptırması gereken bakımları ve bu bakımları yaptırabileceğiniz Motul Garage Concept noktalarının bilgilerini sizler için listeledik.

Birçok sürücü sadece periyodik bakımların yeterli olduğunu düşünür ancak uzun yolculuk öncesi araçta kontrol edilmesi gereken farklı noktalar vardır. Bunların başında motor yağı seviyesi gelir. Motorun performanslı çalışması için en önemli bileşenlerden biri olan motor yağların araç üreticisinin tavsiye ettiği aralıkta, doğru viskozitede yağ kullanılarak değiştirilmiş olması ve yağın eksilmediğinin kontrolü büyük önem taşır. Servisinizde bu kontrolün yapıldığına emin olun ve araçtaki motor yağı, şanzıman yağı, antrifiz gibi sıvıların aracınız için doğru ürünler olduğuna emin değilseniz mutlaka değiştirilmesini talep edin.

ARAÇ BAKIM ZAMANI GELDİ, NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

Aracınız için doğru adres Motul Garage Concept noktaları

Türkiye genelindeki 150’yi aşkın Motul Garage Concept noktasında tüm bakımlarınız titizlikle gerçekleştiriliyor. Motul Garage Concept noktalarında araç bakımlarınızı yaptırabileceğiniz gibi Motul’ün geniş ürün yelpazesinden seçeceğiniz katkı ve bakım ürünlerini satın da alabilirsiniz. Bakımları doğru ellerde ve düzenli yapılan araçların, yakıt tüketimi artmaz, sürüş keyfi uzar ve ikinci el değeri korunur. İleride çıkabilecek olası servis masraflarının önüne geçilmesi açısından da bakımlar asla aksatılmamalıdır.

Araç bakımında unutulmaması gerekenler

Sürücüler için uzun yolculuk öncesi gittikleri serviste bakılması gereken diğer noktalar; lastik havasının ölçümü, farların ve elektrikli aksamın kontrolü, akü kontrolü, yakıt filtresi, hava filtresi, polen filtresi vb. filtrelerin bakımı ve araç fren baskı balata gibi parçaların kontrolü olarak öne çıkıyor.

ARAÇ BAKIM ZAMANI GELDİ, NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

İşin Uzmanı Motul Ustaları Sayesinde Aracınız Güvende

İşin uzmanı Motul ustaları Türkiye’nin 81 ilinde araçların yağ değişimlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Her araca uygun, doğru ürünlerin seçilmesi konusunda uzman Motul ustaları, teknik bilgileri ile araç bakımı için en doğru adres. İşin uzmanı Motul Garage Concept noktalarının bilgilerine ulaşmak için motul.com.tr web sitesini ziyaret edebilir yada Motul’ün cep telefonu uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

motul

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here