Arabam Ne Kadar Eder?

Hemen aracının detaylarını gir, hasar bilgilerini ekle,
arabanın değerini anında öğren!
{{item.name}} {{detail}} Aracı Seç
* {{item.name}}{{$last == false ? ', ':''}} ... seçimlerinde doğru hesaplama için yeterli ilanımız şuan bulunmuyor.
Daha fazla gör
OrijinalBoyanmışDeğişmiş
{{part.Value}}
Arabam HasarCreated by Arabam ITSol Arka KapıSol Ön KapıÖn TamponSol Arka ÇamurlukSol Ön ÇamurlukSağ Ön ÇamurlukSağ Arka KapıSağ Ön KapıSağ Arka ÇamurlukMotor KaputuArka KaputTavanArka Tampon

Arabam Ne Kadar Eder

Benzer ilanları analiz ettik, Bu araç için piyasadaki ilanların ortalama fiyatını bulduk:
Yeni Araç
Bu Aracı Sat

Önerilen ilan fiyatı:

Önerilen fiyat aralığı:

Bu fiyatla ne yapmalıyım?

• Aracının fiyatını ilan ortalama fiyatının ne kadar altında verirsen o kadar hızlı satarsın.

• Ortalama fiyatın üzerinde ilan verdiğinde satış süresi uzayabilir.

Önerdiğimiz fiyat aralığında kalarak bu süre içinde satabileceğinizi hesapladık.

Zorluk:

Bu aracı satmak için gerekecek çabayı gösterir.

Bu alan aracınızın piyasaya göre normal ilan fiyat aralığını gösterir.
Bu alan aracınızın piyasaya göre düşük fiyat alanıdır. Gri alanda verilen en düşük ilan fiyatından daha düşük seviyede fiyatlandırma ile ilan yayınlamanızı önermiyoruz.
Bu alanda ilan fiyatı vermeniz halinde, aracınız zor satılabilir.

* Tüm hesaplamalar kullanıcıların araçlarını listeledikleri fiyatlara göre yapılmıştır.

* Eğer boya-değişen bilgisi girdiyseniz, fiyat tahminlemesi sadece boya-değişen bilgisi girilmiş ilanlar arasından yapılmıştır.

Arabam Ne Kadar Eder?

Aracını ikinci elde satmayı düşünen herkesin aklına gelen ilk soru “arabam ne kadar eder” olur. Zira, aracı değerinde satmak araç değeri konusunda gerçekçi bir rakam vermek önemlidir. İkinci el ilan verirken gerçek araç değeri konusunu belirlemek, hem satıcı hem de alıcı için süreci kolaylaştırır. Peki, “aracım ne kadar eder” sorusuna gerçekçi bir yanıt nasıl bulunur?

2. El Piyasa Değeri Nasıl Hesaplanır?

Aracınızın ne kadar edeceğini öğrenmek için bir süre ikinci el araba ilanlarını incelemeniz gerekebilir. Sizin aracınızın marka-modeli, km bilgisi, yakıt tüketim şekli, şanzıman özelliği, hasar durumu, yaşı hatta rengi gibi pek çok kriterle benzeşen diğer araçlar için verilen değerlere bakarak bir fiyat belirleyebilirsiniz. Ancak bu süreçte onlarca ilanı değerlendirmek ve gerçekçi bir veri elde etmek genellikle çok zordur. Peki, ilan verirken araba değerini doğru belirlemek neden çok önemli?

İkinci El Araba Değerini Doğru Belirlemek Neden Önemli?

  1. Aracı değerinde satabilmek için aracın gerçek piyasa değerine yakın fiyat belirlemek gerekir.
  2. Doğru bir fiyat optimizasyonu yaptığınız için alıcılar da gerçekçi yaklaşır ve sizi oyalayan alıcı adaylarıyla çok sıkıcı bir süreç yaşamazsınız.
  3. Alıcıda güven uyandırırsınız.

arabam.com Arabam Ne Kadar EderModülü Nasıl Çalışıyor?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 2. el araba değeri hesaplama süreci epey detaylı bir çalışma gerektirir. arabam.com, havuzundaki binlerce ilanı bir kaç saniye içinde pek çok kritere göre ayrıştırarak sizin verdiğiniz bilgilerle eşleşen ilanların ortalama değerine göre size bir fiyat aralığı verir. Burada otomobil, minivan-panelvan ve arazi-SUV-pickup şeklinde üç ana segmentten seçimini yaptıktan hemen sonra marka seçimi yaparsınız. Model, motor hacmi, donanım paketi adı, model yılı ve hasar bilgisi gibi kısımları da sisteme belirttikten hemen sonra “arabam ne kadar eder” sorusu için gerçekçi bir fiyat aralığı sunulur. arabam.com ile araç değeri sorgulamak kolay olduğu kadar elde edeceğiniz rakamlar da gerçekçidir.