arabam.com

 

İhale araçları şimdi yayında!
Hemen inceleyin kar etme fırsatını kaçırmayın!
Arabam İhale

Ücretsiz İlan Ver

 • 2 dakikada ilan ver
 • İlanın hızlıca onaylansın
 • 8 milyon alıcıya ulaş
 • Aracını sat
Ücretsiz İlan Ver

Trink Sat

 • Araç bilgilerini gir, teklifimizi gör
 • Ücretsiz ekspertiz randevunu al
 • Güvenle ve zahmetsizce bize sat
 • 15 dakika içinde paran cebinde
Trink Sat
Güvenilir
arabam.com özmallarında motor-mekanik ekspertizi de dahil, raporlu ve güvenilir araçlar.
Şeffaf
Piyasadaki araç trendlerini takip edebileceğiniz, şeffaf açık arttırma opsiyonları.
Çeşitli
Filo ve özmal olmak üzere farklı segment ve markalardan araçlar.
Hesaplı
En düşük hizmet bedelleri ile maliyet avantajı.
Geniş Hizmet Ağı
Onlarca noktada ekspertiz ve araç teslimatı opsiyonu.
Kolay ve Hızlı Devir
Vekaletiniz ile 24 saat içinde araç devri imkanı.
Nasıl Araç Alırım?

Formu Doldurup
Başvurunuzu Yapın

Temsilciniz Bilgilendirme ve Gerekli
Evraklar İçin Sizi Arasın

Anahtar Teslim Araçları
Kolayca Alın

Sıkça Sorulan Sorular

Kaç çeşit ihale var?
Kesin Satışlı, Hemen Al, Hemen Al (Dinamik Fiyatlı), Rezerv Fiyatlı ve Rezerv Fiyatlı (Sıralı) olmak üzere toplam 5 çeşit ihale vardır.
 • Kesin Satışlı, Hemen Al ve Hemen Al (Dinamik Fiyatlı) ihale tiplerinde araçların başlangıç fiyatları kesin satış fiyatlarıdır. Rezerv Fiyatlı ve Rezerv Fiyatlı (Sıralı) ihale tiplerinde araçların başlangıç fiyatları satış fiyatları değildir. Bu ihalelerdeki araçlar için belirlenmiş Rezerv fiyatlara ulaşmadan satışa geçmez.
 • Hemen Al Teklifli ihale tipinde Hemen Al fiyatı kesin satış fiyatı olup, Teklif için verilen başlangıç fiyatları satış fiyatları değildir.
 • Kesin Satışlı ve Rezerv Fiyatlı (Sıralı) ihale tiplerinde araçlar sırayla teklife açılır. Araçların geri sayım süreleri dolmadan teklif verilirse sayaç yenilenir. Geri sayım süresince teklif gelmemesi durumunda bir sonraki araca geçilir.
 • Hemen Al, Hemen Al (Dinamik Fiyatlı),Hemen Al Teklifli ve Rezerv Fiyatlı ihale tiplerinde tüm araçlar aynı anda teklife açıktır. Hemen Al ve Hemen Al (Dinamik Fiyatlı) ihale tiplerinde araçlar ilk teklifte satılmış sayılır. Rezerv Fiyatlı ihale tipinde ise araç rezerv fiyatını aşmış olsa da süresi bitmeden satılmış sayılmaz.
İhaleye katılım ücretli mi?
Evet, ihalede teklif verebilmeniz için provizyon almanız gerekir. Provizyon sayınız kadar farklı araç satın alabilirsiniz, eğer hiçbir araç satın almazsanız provizyon bedelleri iade edilir.
Komisyon alıyor musunuz?
İhale çeşidine göre ve satın aldığınız aracın fiyatına bağlı olarak Hizmet Bedeli ödemeniz gerekebilir.
Satın aldığım aracın ücretini ne zaman, kime ödeyeceğim ve aracı nasıl teslim alacağım?
Satın aldığınız aracın ücretini ve varsa hizmet bedelini, belirtilen IBAN numarasına ihale bitiminde size verilen süre içerisinde göndererek ödeyebilirsiniz. Devir işlemi, ödemenizi tamamlandıktan sonraki 24 saat içinde gerçekleşir. Araç teslim noktalarını satın aldığınız araçlar özelinde görüntüleyebilirsiniz.
Kredi ile araç alabilir miyim?
Hayır, araç satışları sadece nakit ödemelidir.
Ekspertizde farklılık çıkarsa ne olacak?
Almış olduğunuz araçta, ekspertiz beyanından farklı tespitlerinizin olması durumunda bu durumu aracı teslim aldıktan sonraki 24 saat içinde yazılı olarak ihale@arabam.com’a bildirmeniz gerekir. Tespitinize ilişkin değerlendirme ile mağduriyetinizi giderecek aksiyon karşılıklı mutabakat ile alınacaktır.
Aracımı / Araçlarımı ihalede satabilir miyim?
İhalelerimizde son kullanıcı araçlarının yanı sıra filo ve şirket araçları da satılmaktadır. Eğer filo ya da şirket araçlarınızı ihale yoluyla satmak istiyorsanız buraya tıklayın.
Bireysel araçlarınızı (galeri araçları bu sınıfa dahildir) ihale üzerinden satamazsınız ancak Trink sat! hizmetimizden faydalanarak aracınızı hiç beklemeden, aynı gün içinde satabilir paranızı 15 dakika içinde alabilirsiniz. Aracınızı Trink satmak için buraya tıklayın.
Aklınıza takılan diğer tüm sorularınız için Müşteri Hizmetlerimizi arayabilirsiniz
0850 759 90 00

Günümüzde araba fiyatlarının artması ile e ihale yoluyla araç satın almak artık birçok kişinin merak ettiği bir konu haline geldi. Ülkemizde ÖTV ve MTV vergileri ile beraber döviz fiyatlarının da artış göstermesi sonucu otomobil fiyatları adeta tavan yaptı denilebilir. Öyle ki Türkiye’nin en ucuz sıfır km otomobilleri bile artık uygun denilemeyecek fiyatlar ile satılıyor.

E İhale Araba Ne Demek?

E ihale araba, devlet tarafından hacizli olan arabaların satılması veya özel firmalar tarafından kuralları belirlenen araç ihaleleri anlamına gelmektedir. Satılan e ihale araç grubu içerisinde birçok farklı marka ve model yer almaktadır.

Türkiye`de hacizli araç ihaleleri, icra daireleri tarafından yapılıyor. Gün geçtikçe de katılım sayısı artış gösteriyor. İhaleden araç alım satımı, genellikle galericiler gibi profesyonel kişiler tarafından yapılsa da aslında isteyen her vatandaşın ihaleye katılabileceği modeller de bulunuyor.

İhaleden Araç Almak

İhaleden araba almadan önce bilmeniz gereken bazı durumlar var. İhaleden araba almadan önce istediğiniz aracı detaylı bir şekilde inceleyip piyasa değerini öğrenmelisiniz. Bu duruma dikkat edildiği zaman ihale ile araba almak oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır. Araç ihalelerinde ise çok farklı seçenekler mevcuttur. Antika araçlar, yeni model çok lüks araçlar veya satış hızı yüksek piyasası bulunan araçlar bu sistem üzerinden satılmaktadır.

arabam ihale ile Araç Alım Maliyetlerinizi Düşürün!

arabam.com’un kurumsal üyelerine özel hizmeti arabam ihale, farklı e ihale çeşitleri ile araç tedariği konusunda tüm tercihleri kapsamayı hedefliyor.

Farklı segment ve markalardaki filo ve öz mal araçların sunulduğu e-ihalelerden biri olan arabam.com`un kurumsal üyeleri araç tedarik etme, alım ve satım süreçlerinde yaşadıkları sıkıntılar ve zaman kaybından kurtuluyor.

Arabam.com güvencesiyle ve esnafın piyasa tercihlerini de takip ederek geliştirdiğimiz araç ihalelerinde, şeffaf ve güvenilir açık arttırma opsiyonları sunulmakta.

İhaleden araç almak isteyen kurumsal firmaların, arabam.com Kesin Satışlı İhale seçeneği ile detaylı motor-mekanik ekspertizi yapılmış araçları inceleyebildiği, favorisine alarak ihale sürecini bekleyebildiği ve kesin satışlı ihaleler ile kolayca satın alabildiği hizmet büyük ilgi görüyor.

Haftanın her gününe yayılmış kesin satışlı, rezerv fiyatlı veya dinamik hemen al opsiyonlu araba ihalelerine katılmak için arabam.com kurumsal müşteri yöneticilerinden bilgi almak mümkün.

Makul hizmet bedelli ihale modelleri ile maliyet avantajı da sağlayabileceğiniz ihalelerdeki araçları incelemek, araçların motor ve mekanik ekspertiz raporlarını indirmek mümkün.

arabam.com 2.el otomobil piyasasındaki 20 yıllık deneyimi ve araç ihaleleri konusunda deneyimli ekibi ile kurumsal üyelerinin araç temini ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Araç İhaleleri Nasıl Gerçekleşir?

Arabam.com ihalelerine katılma ve teklif verebilme koşulları şöyle:

İhale ve hemen al sistemine giriş sadece kurumsal firmalar tarafından yapılabiliyor. İhale öncesi kredi kartınız ile provizyon ödemeniz gerekiyor. Provizyon bedelleri tüm ihalelerdeki her araç için 1500 TL, aktif paket üyeliği bulunan kullanıcılarımız için 1350 TL’dir ve araç almanız durumunda provizyon tutarı faturalandırılır. Bazı ihalelerde Hizmet Bedeli satın alınan araç/araçlar özelinde satış fiyatı baz alınarak alınmaktadır. Bu durum ilgili ihalenin liste sayfasında ve araç detayında ayrıca gösterilmektedir. İhaleden araç almadığınızda provizyon bedeli iade edilir. Teminatlı alıcılar, araç bedeline ek olarak provizyon bedeli ve hizmet bedelini (İlgili ihalede hizmet bedeli alınıyorsa) öder. Plaka Değişikliği istenirse, yukarıdaki bedellere ek basımlı plaka değişikliği için 250 TL, basımsız için 150 TL ödenmesi gerekir. Bazı ihalelerde Hizmet Bedeli alınır. Bu durum ilgili ihalenin liste sayfasında ve araç detayında gösterilir.

Araç İhale İlanları

İhaledeki araç satışında, her sene sürekli olarak farklı modeller eşliğinde ihaleli arabalar öne çıkar. İhaleden satılık araçlar ihale ile birlikte katılım gösteren kişiler üzerinden açık artırmaya dönüşür. Ancak dikkat edilmesi gereken detay, ihaleden araba alabilmek için takip gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Bu takip gerekli siteler üzerinden gerçekleştirilir.

Farklı model ve özellikleri kapsamında değişik markalar üzerinden ihaleden araba bulunmaktadır. Gerekli koşul ve şartları yerine getirmek suretiyle, banka ihalelerinde icralık arabalara sahip olmak mümkündür. Tabii bunun için belli bir yerden icralık arabaları takip etmek ve buna göre katılım göstererek aracı elde etmek gerekmektedir.

Araba İhale İşleminden Sonra Ne Zaman Teslim Alınır?

İhaleden araç satın aldıktan sonra, 24 saat içinde gerekli ödemeler yapılmalıdır. Ödeme sonrası araç teslimatı için alım yapacak kişiye verilecek vekaletname ile arabam.com alım merkezinde gelinmesi yeterlidir. Süreçte arabam.com yetkilileri sizi bilgilendirmektedir.

İhale Araba Ne Zaman Satılabilir?

E ihale araç ne zaman satılır sorusu merak ediliyor. Satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra yani ruhsat kişinin adına çıkarıldıktan sonra aracın satılması için herhangi bir engel bulunmaz. Yani ruhsat çıktıktan sonra dilendiği vakit araç satılabilir.

Devamını Gör