Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

Yeni Mercedes-Benz E Serisi

 Yeni Mercedes-Benz E Serisi

Mercedes-Benz E serisinin ilk fotoğrafları otomobil severlerin beğenisine sunuldu.

 Online olarak paylaşılan fotoğraflar otomobil severlerin meraklı bekleyişini sona erdirdi. Alman üretici E-sersin de özellikle ön bölümde yaptığı makyaj ile karşımıza çıkıyor. Eski nesildeki iki far tasarımının aksine tek bir yapıya kavuşmuş far grubuna yer verilmiş. Led gündüz farlarının entegresiyle agresif bakışlara sahip olan modelin tampon yapısı bu kompozisyonu nitelemiş. Arka bölümde yer alan Led stop grubu yer alırken çift çıkışlı egzoz sistemi ve krom detaylar daha sportif bir yapı kazandırmış. Bu detaylara Estate versiyonunda da rastlamak mümkün. Motor gamı hakkında henüz bir bilgi yer almıyor.

 

 

 

 

    En güncel sıfır km MERCEDES E Serisi fiyatlarını 0 Km sayfasında bulabilirsiniz...

    En son ikinciel MERCEDES E Serisi ilanlarını İkinci El sayfasında bulabilirsiniz...

YORUMLAR

Burak Yavuz 29.11.2015 13:53:15
Yeni E-Serisi Motor Seçenekleri
Resmi tanıtım öncesinde Avrupa basınına ilk prototipleri test ettirilen yeni kasa E-Serisi'nin motor seçenekleri de belirginleşti. Alman üreticinin merakla beklenen yeni jenerasyon e segmenti modeli E-Serisi 2016 Ocak ayında yapılacak Detroit Otomobil Fuarı'nda gün ışığına çıkacak. İlk gelen bilgilere göre beşinci jenerasyon E Serisi bir çok yeni motora ilk kez ev sahipliği yapacak. Alman medyasında çıkan haberlere göre yeni E-Serisi'nin benzinli motor seçenekleri üç dört ve altı silindirli moduler mimariye sahip ünitelerden oluşacak. Ancak ilk gelen bilgiler benzinli giriş seviyesinin 2.0 litre hacimli ve 184 hp güç üreten E 200 seçeneği olacağı yönünde. Yani daha düşük hacimli benzinli üniteler için ise beklemek gerekecek. Benzinli cephesindeki diğer alternatifler ise 211 hp'lik E 250, 245 hp'lik E 300, 333 hp'lik E 400 ve sportif seçenek olan 367 hp'lik E 450 AMG olacak. E 250, E 300 ve E 400 2016'nın sonlarında yollara çıkacak. Hibrit motor seçeneği de mevcut olacak yeni E Serisi'nde, bu göre E 350 e üstlenecek. Bu modelde OM 656 kodlu altı silindirli dizel motor ve elektrik motoru birlikteliği görev alacak. İddialara göre yeni E Serisi'nde OM 654 kodlu yeni bir 2.0 litrelik dizel motor farklı güç çıkışları ile sunulacak. İlk olarak sunulacak E 220 d seçeneğinde bu motorun 194 hp güç üreten versiyonu yer alacak. Daha sonra 2.0 litrelik dizel 150 hp veya 231 hp alternatiflerine de kavuşacak. Yeni E Serisi'nde 2.0 litrelik dizel motor 6 kademeli manuel şanzıman veya 9 kad
17 0
Burak Yavuz 24.11.2015 22:52:43
Yeni E-Serisi Detroit Motor Show'u Bekliyor
Alman üreticinin Tasarım Şefi Gorden Wagener yeni Mercedes-Benz E Serisi modelinin Ocak ayında Detroit Motor Show'da tanıtılacağını açıkladı.Yeni SL ve GLS modellerinin tanıtıldığı Los Angeles Motor Show'da konuşan Wagener yönetim kurulunun E-Serisi modeline son noktayı koyduğunu otomobilin tanıtıma hazır olduğunu aktardı. Wagener modelin yepyeni bir tasarımla eskisinden çok daha güzel ve modern hale geldiğini belirtti ve “C Serisi ve S Serisi modellerinden bile daha temiz ve şık oldu” ifadesini kullandı. Otomobilin arkadan çekişli sürüşe uygun orantılara sahip olduğunu söyleyen tasarım şefi arka kısım tasarımı uzun kaput büyük tekerlekler ve gövdenin yanını boydan boya kat eden çizginin bunu yansıttığını belirtti. Wagener yeni modelle ilgili olarak; “Her Mercedes'in ışıldayan bir yanı olmalıdır. Bu model de öyle.” dedi ve iç kabindeki değişikliklerin şu anki E-Serisi modeline göre bir değil iki nesil daha ileride olduğunu vurguladı. Wagener'in ifadesi ile yeni modelin iç kabininden çıkıp eskisine giren birisi taş devrine düştüğünü sanabilir. İç kabindeki iki adet 12 inç “parlak” ekran S-Serisi benzeri bir tasarıma sahip. Wagener ön koltukların adeta birer sanat eseri kadar güzel ve lüks, arka kabinin ise modern bir stilde geniş ve ferah olacağını belirtiyor. Wagener ayrıca C-Serisi ve S-Serisi ailelerini takip eden yeni E-Serisi modellerin geleceğini de haber verdi. Şık bir station sportif bir coupe bir cabriolet ve sportif bir E63 AMG versiyonu muhtemel seçenekler arasında
18 2
Burak Yavuz 26.5.2013 13:27:48
Mercedes Yeniden Liderlik Yolunda
Daimler AG Başkanı Dr.Dieter Zetsche 2020 yılında Mercedes-Benz'i yeniden bir numaralı premium olarak görmek istediğini dile getirmişti.Alman Otomotiv Devi Mercedes-Benz 2013 model yılı için E-Serisi'ni yeniledi.BMW 5-Serisi ve Audi A6'nın yenilenmesiyle birlikte rakiplerinin gerisinde kalan Mercedes-Benz yeni E-Serisi ile bunun ilk başlangıcını yapmaya hazırlanıyor.Öncelikli olarak yeni E-Serisi'nin tasarımıyla başlamak gerekirse Mercedes-Benz tasarımcıları beni affetsin ama bana göre yeni E-Serisi'nin tasarımı kısmen 'kilolu' kısmen de 'yabani' olmuş.İç mekana geçtiğimizde ise bolca krom ve alüminyum nedeniyle iç mekandaki 'süslülük faktörü' de yüksek.Hatta bazıları bunu aşırı bile bulabilir.Yeni E-Serisi'nde Mercedes-Benz mühendisleri sürüş keyfi uğruna mükemmellikten bilinçli olarak vazgeçmişler.Ancak bir dakika!Bu eskiden bir BMW özelliği değil miydi? Yeni teknolojik sistemler konusunda ise Mercedes-Benz'in bu konuda ne kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.Örneğin Distronic Plus sistemi sıkışık trafikte yarı otonom sürüşe izin vererek E-Serisi'ni 5-Serisi ve A6 karşısında bir adım öne taşıyor.Yeni E-Serisi teknolojik sistemler konusunda ise lider.Ancak şunu açık bir şekilde söyleyebiliriz ki yeni E-Serisi rakipleri ile aynı seviyede.BMW ve Audi'nin buna nasıl cevap vereceklerini merak ediyorum.
7 0