Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

Renault Laguna yolun sonuna geldi!

 Renault Laguna yolun sonuna geldi!

Renault’nun geçtiğimiz yıl ülkemizde satışına başladığı Latitude modeli, markanın daha önce D segmentindeki tek temsilcisi olan Laguna’nın satışlarını bıçak gibi kesti.

Renault’nun  D segmentinde iki farklı model yerine Laguna’yı üretimden kaldıracağı ve bu modelin yerine bir Crossover model üreteceği konuşuluyor. Renault yetkilileri Laguna’nın bu segmentteki güçlü rakipleriyle rekabet edemediğini düşünüyorlar. 

Renault-Nissan ortaklığı ile geliştirilecek yeni Crossover modelle alakalı son kararlar önümüzdeki birkaç ay içerisinde verilecek. 

 

YORUMLAR

daricis 10.3.2014 17:16:26
mehmet
siz qashqai yazınca ben de onun gibi bir aracı örnek verdim zaten crossoverla suv tamamen farklı sınıflar değildir genelde birbirlerinin yerine kullanılırlar crossoverdan kastınız qashqai gibi bir araçsa koleos onun aynısı zaten bir de scenicin az yükseltilmiş versiyonu da var ama artık o trye gelmiyor sanırım
5 5
mehmet saka 10.3.2014 14:17:47
daricis
daricis, reno sitesine bakarsan koleos suv gözüküyor,ben bilirim diyorsan o başka.
5 5
daricis 10.3.2014 11:50:04
renault crossover
renaultun crossoverı var koleos hem de epeydir piyasada ama 2lt dizel motor yüzünden 100bini geçkin fiyatı var renault yeni araç yaparsa da muhtemelen koleos gibi qashqai ile aynı şaside ve aynı motor seçenekleriyle dolayısıyla aynı fiyatta olur bu gün bir çok nissan renault hatta dacia aynı şasiyi ve motorları paylaşıyor (nissan b platform, nissan c platform ve renault-nissan ortak geliştirilmiş motorlar) örnek isterseniz aynı sınıftaki nissan juke ve renault captur aynı platformda aynı motorları kullanır fiyatları da hemen hemen aynıdır ucuz renault crossover düşünüyorsanız dacia duster alabilirsiniz o da juke ile aynı platformda fiyatı da görece daha uygun
4 1