Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

Yeni Ford Focus üretimi Almanya'da başladı

 Yeni Ford Focus üretimi Almanya'da başladı

Tamamen yenilenen Ford Focus, şirketin küresel varlıklarından en iyi şekilde yararlanılmasını hedefleyen “Tek Ford” planının önemli bir parçasını oluşturuyor. Ford’un bir ilk olan global gelişim planı doğrultusunda yeni Focus üç kıtada üretilecek ve dünya genelinde 120 ülkede satışa sunulacak.

•    İleri teknolojili yeni Focus üretimi Ford’un Almanya Saarlouis Fabrikasında başladı.

•    Saarlouis’te Avrupa pazarına yönelik olarak Ford Focus’un üç gövde tipinin tümü – dört kapılı, beş kapılı ve station – üretilecek.

•    Saarlouis’te Ford Focus üretimi için 500 yeni ve sürekli istihdam imkanı yaratılıyor.

•    Yeni Ford Focus üretimi 2011 yılından itibaren Rusya’da, 2012 yılında ise Çin ve Tayland'da başlayacak.

•    Dört kapılı ve beş kapılı modellerin erken üretim modelleri Ford’un ABD Michigan’daki Fabrikasında hazırlanıyor.

•    Avrupa'da geliştirilen ve üç kıtada üretilecek olan yeni Ford Focus, dünya çapında 120 ülkede satışa sunulacak.

•    Ford Focus, ilk piyasaya çıktığı 1998 yılından bu yana toplam 10 milyondan fazla satıldı ve bu satışların 6 milyonu Avrupa’da gerçekleşti.

Batı Avrupa'da yeni Focus'un üretildiği tek fabrika olarak 40’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlayan Almanya’nın Saarland bölgesindeki Saarlouis Fabrikası, dört kapalı, beş kapılı ve station olmak üzere üç gövde tipinin tümünün üretimini gerçekleştirecek. Yüksek performanslı ST modelinin üretimi ise 2012 yılında, Çin’in Changqing ve Tayland’ın Rayong şehirlerindeki fabrikaların devreye girmeleriyle birlikte başlayacak.

Saarlouis Fabrikası, 6 bin 500 çalışanı, geliştirme ve sürekli modernizasyon için yapılmakta olan 3 milyar Euro tutarındaki yatırımla Avrupa otomotiv sektörünün önde gelen üretim tesislerinden biri. Tesis günde üç vardiya halinde bin 850 adet araç üretebilecek kapasiteye sahip. Fabrikada halen Ford Focus’un yanı sıra Ford Kuga modelleri üretiliyor.

Yeni Focus'un üretimine yönelik olarak imalat kalitesi ve esnekliğini daha da artırmak üzere Saarlouis tesisi 300 milyon Euro’luk yatırım programıyla modernize edildi. Bu kapsamda 100 milyon Euro’luk yeni otomatik gövde üretim birimi, 75 milyon Euro’luk yeni kalıp sistemleri ve 18 milyon Euro’luk yeni yüksek kalite ve düşük emisyon özelliklerine sahip boya atölyesi teknolojisi yatırımları gerçekleştirildi.

Küresel üretimin başlangıcı nedeniyle yapılan açıklamada ayrıca yeni Ford Focus’un üretiminde kullanılmak üzere, acente sözleşmesiyle çalışmakta olan yaklaşık 500 kişiye Ford bünyesinde daimi sözleşme teklif edilecek belirtildi.

Bir otomobilin ötesinde

Ford için çok özel bir yere sahip olan Focus üretiminde dünya çapında yüzde 80 oranında ortak parça kullanılacak. Yeni Focus, Ford’un 2012'ye kadar yıllık 2 milyon adet üretim kapasitesine ulaşacak olan yeni global C segmenti platformu üzerinde üretilecek.  Gösterişli spor tasarımıyla dikkat çeken yeni Focus’ta bulunan birçok akıllı teknoloji, sınıfındaki bütün rakiplerinden daha uygun fiyatlarla sunuluyor.

Yeni Focus, müşterilerine sunduğu en yüksek güvenlik, kalite ve ince işçilik standartlarının yanı sıra olağanüstü yakıt tasarrufuyla Focus’un efsanevi sürüş dinamiklerini yeni ufuklara taşıyor.

Yeni Focus’un getirdiği önemli inovasyonlar arasında Düşük Hızlarda Güvenlik Sistemi - Ford modellerinde ilk – Otomatik Park Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı, Trafik Levhası Tanıma ve Uyarı Sistemi, Otomatik Uzun Far, Sürücü Dikkat Takip Sistemi ve Ayarlanabilir Hız Sınırlayıcı bulunuyor.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunu en aza indirmek amacıyla çok verimli benzinli ve dizel güç aktarma sistemleri seçenekleri sunan yeni Focus’ta ayrıca Ford ECOnetic Technologies programında yer alan otomatik Start/Stop ve Aktif Ön Izgara  gibi özelliklere sahip.

Ford Focus’un ilk modelinin satışa sunulduğu 1998 yılından beri dünya çapında 10 milyondan fazla araç satıldı. Bu otomobillerin 6 milyonu Avrupa’da satılırken bunlardan yaklaşık 3,7 milyonu Saarlouis’de üretildi.

 

 

    En güncel sıfır km FORD Focus fiyatlarını 0 Km sayfasında bulabilirsiniz...

    En son ikinciel FORD Focus ilanlarını İkinci El sayfasında bulabilirsiniz...

YORUMLAR

serkan altun 9.10.2013 20:42:31
devlet meselesimi bir sende çözülemedi
arkadaşlar ford yıllardır bindigimiz iyi markalardan biri ama en son aldıgım aracım su alıyo ve buna üreticileri normaldir diyor sölermisiniz sıfır aracın su alması nasıl normel ??? en son videolarını gönderdik cevap vermiyolar aracı satan bayi hatalı diyor ben kullanıcısı hatalı diyorum ne aracın sorunu gideriliyo neden degişimi yapılıyor siz siz olun bundan sonra fort amblemini gördükten sonra iyi düşünün kalite artıcagına düşüyo gibime geliyo benim ben çekiyorum sizler çekmeyim fort üreticileri imalatcıları sayın koç sesimi ve sorunumu duyuramıyorum türkiye ve uluslar arası hangi kanal mecba net varsa duyurmaya çalışıyorum ya sorunumu giderin yada özürlü aracınızı alıp normalse su alması siz kullanın sizdeb yine de rica ediyorum yandı canımız alın malınızıııııııııııııııı
6 2
serkan altun 31.8.2013 00:43:52
fort arabası su alırmı alırsada bu normalmi ??
sıfır aracım su alıyo fort üreticisi müşteri temsilcisi buna normel diyo sıfır forda binmeyelim üretim hatası var ve bunada sahip çıkılmıyo garantisinin dolmasını bekliyolar galiba ben yandım siz yanmayın yagmurlu havalarda forda biniyosan garaja çek arkadaşşş
8 2
Advisor 16.12.2010 16:49:18
Yollarda görmek istiyoruz artık!
Vw passat bile hemen yenilendi ve piyasada ki yerini aldı.Ford Focus ise halen daha üretim aşamasında yine en azından 3-4 ayı bulur.C segmentini alt üst edeceği kesin.
1 0