Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

Mazda 626'ya LPG takılırsa yakıt tüketimi ne olur?

 Mazda 626'ya LPG takılırsa yakıt tüketimi ne olur?

Daha çok iç mekan genişliği, içinin rahatlığı bakımından eski kasa Mazda 626 modellerine ilgi duyuyorum. 1993-1996 modelleri arasında satın almayı düşünüyorum. Bu otomobilin teknik verilerini yayınlar mısınız? Yakıt tüketim durumu nasıl, bu modellere LPG takılabilir mi, takılırsa motorun verimi nasıl etkilenir? LPG uygulaması sonrasında yakıt tüketimi ne olur?

LPG yakıtın yağlama özelliği olmadığı için ben araçlara takılmasına sıcak bakmıyorum. Sayfalarımı takip ediyorsanız bunu da sürekli belirtiyorum. Çok verimli ve uygun bir yakıt olsa fabrika çıkışında, tüm araçların motorları bu yakıtla çalışacak şekilde tasarlanırdı. Yıllardır bu konuyu soranlara sakıncalarını anlatıyorum. Ancak araç kullanıcıları birim fiyatı düşük olduğu için devamlı bu yakıt üzerinde duruyorlar. Tekrar ediyorum, ben kesinlikle önermiyorum. Sizin almayı planladığınız araç, gücü düşük ancak motor ömrü uzun bir otomobildir. Mazda 626 ülkemizde yaygın olarak 2.0 litrelik motorla satıldı. Belirttiğiniz gibi aracın içi çok rahattır ve kullanımı da keyiflidir. Bence tercihiniz doğru ama yakıt tercihiniz yanlış. Alacağınız aracı sürekli bakımlı halde tutup, bakımlarını ve ayarlarını optimum tutarsanız zaten umduğunuz kadar yakıt tüketmeyecektir.

YORUMLAR